Thursday, September 18, 2014

***


polaroidy są ostatnio znowu szalenie modne i jest milion sposobów aby w sposób cyfrowy upodobnić swoje zdjęcia do legendarnych kartoników. ja się nie znam na photoshopie, ale od zawsze średnio raz w tygodniu robię przegląd nowych aplikacji dostępnych na telefony. dla tych, którzy preferują jedynie fotografię mobilną, polaroid wypuścił oficjalną aplikację, która pozwala w kilka kliknięć stworzyć własne zdjęcia w popularnych ramkach z wszelakimi analogowymi filtrami. aplikacja nazywa się POLAMATIC, jest dostępna na androidy i iOS'y i zdecydowanie została moim faworytem tygodnia, póki skarbonka zbiera fundusze na oryginalny aparat.
(...)
skończyłam jedną kliszę, czeka na wywołanie. druga w toku. robię zdjęcia kiedy tylko mogę. :)
---------------
polaroids are very popular again and there are a lot of ways to make your digital photos to look like those legendary cards. i can't really use photoshop, but every week i check the newest apps avaliable for my phone. for those who prefer only mobile photography polaroid released an official app, which can make your own photos in those popular frames and analog filters with only few clicks. it's called POLAMATIC. it's avaliable for androids and iOS and it's definitely my app of the week choice, until my money-box is not full enough to get me an original camera.
(...)
i finished one film, it waits to get processed. i'm in the middle of shooting another one. i take photos every moment i can. :)
11 comments:

 1. Oho :) Czego to nie wymyślą na te telefony ;)
  A przecież zwykły polaroid kosztuje grosze, za kilkadziesiąt złotych można kupić. Ale wkłady już są strasznie drogie.
  Przeterminowanych nie polecam, bo naprawdę nie wiadomo co wyjdzie, ale to różnie, wiadomo...
  Jest teraz impossible project i można kupić normalne wkłady, bo polaroid przecież upadł, ale wraca powoli ;)
  Ale 100zł za 10 zdjęć... :D trzeba być milionerem ;)

  ReplyDelete
 2. Już się ściąga! Dzięki Ci dobra kobieto! Chyba polubię ją niemniej niż Ty :)

  ReplyDelete
 3. Jakoś tak bajkowo się dzisiaj zrobiło;) Lubię polaroidy, a Ty masz smykałkę do wyszukiwania aplikacji - perełek!

  Ten film to też telefonem?!

  ReplyDelete
 4. Ano. Polaroida mam, ale zrobiłam nim 20 zdjęć 3 lata temu w Rzymie, bo to było na urodziny i stwierdziłam, że zrobię sobie prezent - wkłady.
  Ale tak to jednak trochę szkoda kasy. Miałam Instaxa też, ale to było badziewie, bo robiło tylko z flashem...Jak ktoś lubi, to pewnie ok, ale dla mnie to było nie do zniesienia. No ale wkłady za 35 zł ;D Choć teraz chyba jest nowy instax i może już robić bez flasha, ale kosztuje z 600zł.

  ReplyDelete
 5. Gdy patrzę na Twoje róże widzę taniec flamenco :))

  ReplyDelete
 6. w pierwszym się zakochałam, ta lekkość, delikatność, ten róż;)

  powinnam zmienić telefon, na windowsa nie ma żadnych dobrych aplikacji do zdjęć;p

  ReplyDelete
 7. Kolejny filmik bardzo udany, z fajnym klimatem, chociaż troche za krótki ;) ciesze sie bardzo, że moje przeróbki Ci sie spodobały :) wstyd sie teraz przyznać ale to gotowa funkcja w programie, coś jak filtry, więc się nie napracowałam ale mimo to wydaje mi się ze liczy się efekt ;)

  ReplyDelete
 8. marshmallows, nutella, rozpieszczasz :D

  ReplyDelete
 9. Na pewno poszukam takiej aplikacji, choć coraz rzadziej fotografuję, a jeśli już uda mi się zrobić jakieś zdjęcie nie jest raczej warte pokazania innym.

  ReplyDelete
 10. Zatrzymałam się dłużej przy pierwszym zdjęciu... Ujęło mnie swoją subtelnością, słodkimi barwami. Skojarzyło mi się z dzieciństwem, no i pianki <3 Urocze.

  ReplyDelete

Dziękuję za wizytę w moich skromnych progach. :)
Każdy komentarz wiele dla mnie znaczy.
Nie zapomnij zaobserwować, jeśli Ci się podobało. :)