Saturday, April 6, 2013

Saturday, 06.04.2013

i bought two more mugs yesterday. i'm a bad person.
today is very lazy. like... very. i even woke up tired, so i had to do something to cheer myself up. i love baking but i don't do this very often - mainly because i have no time for it. the cake you see above took me 10 minutes to make - really. if you're a chocolate fan, it's a perfect tart for you. the shortcrust pastry i buy ready to use - it's quick and tasty. so the whole philosophy was in melting 200g of dark chocolate, adding 300 ml of sweet cream (18%) and putting some crumbled milk chocolate and a pack of m&m's inside.
the original recipe that inspired me you can find HERE.

have a wonderful weekend!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

dzisiejszy dzień jest leniwy. tak... bardzo. nawet obudziłam się zmęczona, więc musiałam zrobić coś co poprawi mi humor. uwielbiam piec, jednak nie robię tego często - głównie dlatego, że nie mam na to czasu. ciasto, które widzicie powyżej zajęło mi najwyżej z 10 minut - naprawdę. jeśli jesteście fanami czekolady, ta tarta będzie dla was idealna. kruche ciasto kupuję zawsze gotowe - jest smaczne, no i o wiele szybsze. cała filozofia więc w stopieniu 200g ciemnej czekolady, dodaniu 300 ml słodkiej śmietanki (18%) oraz wsypaniu do tego pokruszonej mlecznej czekolady i paczki m&m'sów (kupiłam cukierki tego typu w lidl'u za grosze).
oryginalny przepis, którym się zainspirowałam możecie znaleźć TUTAJ.

cudownego weekendu!

10 comments:

 1. Na początku myślałam że to będzie brownie :). Ja też dzisiaj robiłam słodkości. Tiramisu. Chłodzi się w lodówce i czeka na foteczki, ale wstydzę się obfotografowywać przy mojej współlokatorce :D.

  ReplyDelete
 2. Dlaczego angielski wpis jest pierwszy? Wstydzisz się polskiego? Ojczysty język jest mniej ważny, niż obcy angielski? Przedziwne, o tempora, o mores!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jest pierwszy, ponieważ bloga reklamuję i rozpowszechniam częściej na zagranicznych serwisach + statystycznie wchodzi tu o wiele więcej zagranicznych ludzi niż Polaków. A tak ogólnie to kolejność nie ma dla mnie głębszego znaczenia, tak już się utarło.

   Delete
 3. Jak to ciasto smacznie wygląda <3 Aż chce się wyciągnąć rękę do monitora i bezczelnie się poczęstować, tym bardziej, że bardzo chce mi się czegoś słodkiego ;p

  ReplyDelete
 4. to ciasto wygląda tak apetycznie, zjadłabym takie, ale niestety nie posiadam takich zdolności kulinarnych (:

  ReplyDelete
 5. w piątek też kupiłam kubek z misiami po promocji. nie mam już gdzie ich trzymać, co i tak mnie nie powstrzymuje przed zakupem kolejnych :)

  ReplyDelete
 6. Dammit. Chcę to zjeść. A propos kubków, sama ostatnio zaopatrzylam sie w jeden sliczniutki w biedronce :D

  ReplyDelete
 7. dzialasz tym analogowym cudenkiem?;>

  ReplyDelete

Dziękuję za wizytę w moich skromnych progach. :)
Każdy komentarz wiele dla mnie znaczy.
Nie zapomnij zaobserwować, jeśli Ci się podobało. :)